czwartek, 19 grudnia 2013

Lądek Zdrój - kiedyś tam wrócimy

barokowe kamienice na lądeckiej "starówce"
Ciąg dalszy świątecznych porządków. Dziś kilka zdjęć z urlopu w Lądku Zdroju. To piękne miasto choć potwornie zniszczone przez powódź w 1997, czego nie zniszczyła woda teraz niszczy wilgoć. Na szczęście na każdym kroku widać, że ludzie się nie poddali i ratują miasto.
XIX wieczny ratusz
Nie do końca byłem zadowolony z kolorystyki zdjęć, za dużo szarości za mało kolorów więc choć na ogół tego unikam zdjęcia są nieznacznie poprawione. Starałem się oddać te kolory, które zapamiętałem. Szczególnie to niebo tuż przed ulewą i taki moment kiedy wszystkie kolory nabierają intensywności.
Najstarszy zachowany w dobrym stanie zabytek most św. Jana z 1565 roku - widoczny brak figury św. Jana Nepomucena z 1710 r. dzieła Michała Klahra.
To ta mała rzeczka utopiła miasto w 1997 roku.
Ciekawostka - kryty most z lat 30-tych XX wieku, niestety zamknięty dla zwiedzających.

środa, 18 grudnia 2013

Listopad w Puszczy Augustowskiej

W szale świątecznych porządków postanowiłem posprzątać trochę na dysku. Uświadomiłem sobie, że w komputerze mam mnóstwo zdjęć które miały trafić na bloga i z jakiś nie do końca zrozumiałych przyczyn nie trafiły. Dziś dwa zdjęcia zrobione przez Izę pod koniec jesieni.


niedziela, 15 grudnia 2013

UKS Centrum Augustów liderem tabeli

To był naprawdę fascynujący mecz, walka do ostatnich minut, czasami okupiona nie tylko potem ale i krwią. Kapitalne widowisko. Mój aparat widział to tak:
Pierwszy set gładko wygrany 25:17

drugi set zacięty 25:23
trzeci set o krok od zwycięstwa 24:26
czwarty set odrabianie strat ale trochę zabrakło 22:25
tie break niepewność do ostatniej minuty 15:13.
Zwycięstwo!!! Zasłużona radość.