piątek, 24 maja 2013

Potrzos i spółka

A o to ciąg dalszy naszych niedzielnych łowów. Co do tożsamości tej ptaszyny powyżej nie mamy żadnych wątpliwości - to potrzos.
 Tu jednak zaczynają się schody. Tego kryjącego się wśród liści ptasiego jegomościa podejrzewamy o to, że jest trzciniakiem. Jeżeli nie to przyznamy się do błędu. Przez moment myśleliśmy, że to może jest jednak łozówka. Nie mamy pewności. Ptasi świat jest taki bogaty, że nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby okazało się, że to zupełnie inna rodzina.
Co do ostatniej na dziś ptaszyny to w ogóle nie mamy pomysłu co to za skrzydlaty osobnik. Może ktoś podpowie. Będziemy wdzięczni.
Na koniec zapraszamy do naszej ptasiej galerii.

środa, 22 maja 2013

Dziwonia

Kolejna ofiara naszych niedzielnych łowów. Dziwonia nie mylić z papugą, chociaż przy pierwszym kontakcie wywołała u nas takie skojarzenie.
Jak się już pewnie domyśliliście ta piękna krasnogłowa ptaszyna jest mieszkańcem rozlewisk biebrzańskich.
Jest bardzo ruchliwym ptaszkiem, chowającym się w krzakach co nie ułatwiło zadania.

 Tak szczerze powiedziawszy, włóczyłem się przez całe lata po tych okolicach ale nigdy nie zwróciłem na niego uwagi. Jak zwykle zapraszam do naszej ptasiej galerii.

wtorek, 21 maja 2013

Wodniczka

wodniczka
Tej niedzieli zerwaliśmy się bladym świtem. Na łąkach nad Biebrzą byliśmy pół godziny za późno, słońce świeciło już pełną parą a komary tworzyły tak gęstą zasłonę, że nawet focus aparatu dostawał szału.Później przenieśliśmy się w okolice kładki na starej grobli i tam mieliśmy bardzo udane polowanie. Dziś chwalimy się wodniczką. To coraz rzadszy ptak. Zasługuje na wyróżnienie. niebawem pokarzę pozostałe ptaszki. Zapraszam do śledzenia naszej ptasiej galerii

niedziela, 19 maja 2013

Samiec błotniaka stawowego w "szponach" Wróblicy

Ustrzelony przez Izę, samiec błotniaka stawowego był tak zajęty wypatrywaniem zdobyczy, że nawet samochód go nie spłoszył. Odległość była nieduża, ale zdjęcia są kadrowane, żeby osiągnąć lepsze zbliżenie.