sobota, 12 maja 2012

O tym jak Wróbelki podglądają inne ptaszki


Nie tylko z racji nazwiska posiadamy zainteresowania ornitologiczne. Po prostu lubimy obserwować ptaki. Dlaczego? Ponieważ są niezwykle płochliwe i nie pozwalają ciekawskim zaglądać sobie w gniazdo. My jednak podejmujemy próby podglądania. Ostatnio również podjęliśmy wyzwanie sfotografowania choćby niektórych osobników.
krogulec
Drapieżniki to jedne z największych i najbardziej zagadkowych ptaków. Od kilku lat podejmujemy próby sfotografowania różnych drapieżników. Na razie bilans naszych starań wychodzi ujemny. Tych kilka fotek, które posiadamy, pozwalają zidentyfikować osobnika, ale nie pokazują jego piękna.
Nachodzić się również trzeba aby strzelić fotkę brodzącym. My chodziliśmy, chodziliśmy aż w końcu udało się.... trafiliśmy piękne żurawie.
zięba
Czasami "krewniacy" wpadają z wizytą pod nasz balkon. I tym też nie podarujemy. Ich podobizny trafiają zaraz do albumu rodzinnego.
kwiczoł
Niektóre ptasie mieszczuchy spotkamy podczas spaceru w parku. Widocznie bardziej przemawia do nich miejskie życie, choć nie jest łatwe z powodu dużej konkurencji.
I oczywiście jego królewska mość bocian. Król polskich łąk i strzech. Ten to dopiero potrafi pozować.
Największy zbiór portretów mają u nas ptaki wodne. Jak ta łyska w towarzystwie kaczek. Spójrzcie sami, czyż nie są piękne?
Czasami podglądający sami są pilnie obserwowani. Zapraszamy do obejrzenia naszej ptasiej galerii. 
Iza i Jarek