czwartek, 14 lutego 2013

Myszołów

Na ostatniej wyprawie do Osowca poszczęściło mi się w polowaniu na ptaszki. Moją "ofiarą" padł myszołów. Który dołączył do naszej ptasiej galerii.

środa, 13 lutego 2013

Siedząc na lodzie - nie pękaj!

Augustowscy strażacy i policjanci trenowali trudną sztukę ratowania "amatorów" zimowych kąpieli pod lodem. Przy okazji zmagań strażaków Iza miała okazję potrenować, na szczęście nie tak niebezpieczną, ale jednak trudną sztukę fotografowania na śniegu przy pełnym słońcu.
Patrząc na sprawność ratowników nasuwa się myśl: "Wpadłeś, nie panikuj! Oni cię wyciągną". Przetrwanie takiej kąpieli i wyratowanie się jest trudną sztuką. Wiele zależy od nas. Odpowiedni ubiór i wyposażenie zawsze wtedy gdy wybieramy się na lód zwiększa nasze szanse. Jeszcze bardziej te szanse zwiększa towarzysz, który wezwie pomoc. Nawet w "komfortowych" warunkach ćwiczenia wymaga to odwagi i poświęcenia.
Patrząc na zrobione przez Izę zdjęcia cieszę się, że za każdym razem na zdjęciach widać, że trudne warunki do fotografowania dają większe możliwości zrobienia ciekawych zdjęć. I to lubimy. Więcej zdjęć możecie zobaczyć tutaj.